Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur

Kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur odbędzie się w dniach 25.09.-01.10.2011 r. Jak zwykle, pozwoli ona przedstawić bogactwo muzyki tworzonej przez wykonawców z odległych miejsc.

Prezentacja muzyki pochodzącej z wielu odmiennych rejonów świata pozwala docenić bogactwo nie tylko muzyczne, ale i kulturowe. To prawdziwa gratka dla każdego, kto jest otwarty na nowe doświadczenia i chciałby lepiej poznać, a przy okazji zrozumieć innych ludzi. Festiwal jest jedną z najważniejszych polskich imprez, a przy tym jedną z najbardziej prestiżowych w tej części Europy.

Poza samymi występami, festiwal obejmuje również warsztaty muzyczne, projekcje filmowe, wystawę oraz zajęcia przeznaczone dla najmłodszych odbiorców.

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur jest organizowany od 2005 r. Za jego przygotowanie odpowiada Stołeczna Estrada. Ma on przedstawiać najciekawszych wykonawców z całego świata. Przez 6 lat na scenie zaprezentowało się ponad 130 artystów oraz grup muzycznych. Łącznie, pojawili się tu wykonawcy pochodzący z ponad 48 krajów. Różnorodność muzyczna była, więc ogromna, co znacznie urozmaicało sam przebieg festiwalu i pozwalało na zwiększenie emocji oraz doświadczeń.

Celem organizatorów jest nie tylko zapoznanie uczestników z inną muzyką, ale również rozbudzenie wrażliwości na piękno sztuki oraz tolerancji i otwartości na wpływy kulturowe innych narodowości.