Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Wystawa Nowosielskich – to trzeba zobaczyć

Płaskorzeźby, ceramika artystyczna, porcelanowe arcydzieła – to tylko część kolekcji Leszka i Hanny Nowosielskich, która pokazywana będzie do 3 października we włoskim muzeum ceramiki.

Ludzie, których połączyła sztuka – tak najkrócej i najdobitniej mówi się o Leszku i Hannie Nowosielskich, którzy sławę na świecie zdobyli dzięki wyjątkowej pasji: ceramice artystycznej, tworzeniu nieprzeciętnych rzeźb i płaskorzeźb, które potrafili ubrać w najbardziej nieoczekiwane kształty i dekoracje. I choć oboje już nie żyją (Hanny zabrakło w 2008 roku, a Leszka w 1999) to do dziś ich dzieła możemy podziwiać w znanych i cenionych galeriach i muzeach świata.

Od 2 września do 3 października wystawę ich autorstwa można będzie podziwiać w Muzeum Ceramiki w Faenzy, we Włoszech. To tam pokazany zostanie cały dorobek ich życia. Ci, którzy tej wystawy nie zdążą zobaczyć w ciągu najbliższego miesiąca mają jeszcze szansę ujrzeć ją w Parku Muzyki Audytorium Santa Cecilia, gdzie wystawiana będzie od 7 października do 5 listopada. Takiej okazji nie mogą przegapić miłośnicy sztuki niekonwencjonalnej, w której wątki realizmu porcelanowego, tradycji kuchennej i nowoczesnych form przeplatają się ze sobą i zdają się żyć własnym, artystycznym życiem.

Więcej informacji o wystawie można znaleźć na stronie: www.micfaenza.org – oficjalnym miejscu Muzeum Ceramiki we Włoszech.