Zabawa i nauka w tablecie oczyma bohaterów Ulicy Sezamkowej

Tablety już niedługo staną się zabawką edukacyjną dla dzieci! Bohaterowie Ulicy Sezamkowej zaprezentowali możliwości nowoczesnej technologii rozszerzonej rzeczywistości w połączeniu z tabletem.

Rzeczywistość rozszerzona (AR) to system, który łączy świat realny ze światem generowanym przez komputer. W tym celu wykorzystuje się obraz z kamery, który nakładany jest na generowaną w czasie rzeczywistym trójwymiarową grafikę – sfotografowany przez tablet obraz zostaje rozpoznawany przez system i przeniesiony w wirtualny świat. AR stwarza nieograniczone możliwości.

Firma Qualcom zaprezentowała niektóre z nich na jednej z konferencji, wykorzystując do tego postaci z Ulicy Sezamkowej: Erniego, Berta oraz współprowadzącego prezentację potwora Grovera. Aplikacja ta została zademonstrowana na tablecie z systemem Google Android. Była połączona ona ze specjalną fizyczną planszą i figurkami postaci z bajek.

Dzięki tabletowi z zaawansowanymi technologicznie procesorami Qualcomma można interaktywnie zarządzać nimi w dowolny sposób, kierując wieloma takimi figurkami jednocześnie.

Rzuca to światło na edukację dzieci w przyszłości – dla dzieci tablet nie będzie zwykłą zabawką, a zabawką edukacyjną. Nauka stanie się jeszcze przyjemniejsza i efektywna niż obecnie, a tablet obowiązkową pozycją na liście prezentów do Świętego Mikołaja każdego dziecka.