Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Zagrożenia dla smartfonów i oprogramowanie, które ma je chronić

Coraz więcej osób wykorzystuje smartfony i inne urządzenia mobilne do komunikowania się, pracy i wymiany danych. Jak chronić cenne informacje na nich posiadane?

Juniper Networks w trosce o bezpieczeństwo danych, jakie codziennie zbieramy i przechowujemy na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, otworzył Juniper Global Threat Center – ośrodek, który zapewnia nie tylko stały monitoring zagrożeń, jakie czyhają na nasze dane w urządzeniach mobilnych, ale również ochronę tych danych z gwarancją bezpieczeństwa zdalnego dostępu do informacji poufnych i wrażliwych wszystkim, którzy posiadają różne urządzenia tego typu i skorzystają z jego usług.

Nowoczesne oprogramowanie monitorujące ma sprawdzać, jakie są aktualne zagrożenia w sieci, na co narażone są dane mobilne firm i klientów indywidualnych i znajdować sposoby ich skutecznej ochrony. Dzięki rozwiązaniu, jakie proponuje Juniper Global Threat Center pracodawcy będą mogli bez obaw o wyciek danych dawać urządzenia mobilne swoim pracownikom, a Ci nie będą musieli stresować się, że podczas ich zmiany jakiekolwiek informacje poufne ze sprzętu wyciekną. To może być prawdziwa rewelacja dla tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo w pracy i w domu, a  przy tym szanują prawo do prywatności zarówno własnych klientów, jak i znajomych. Bezpieczne oprogramowanie będzie dla nich prawdziwym wybawieniem od niepożądanego kłopotu.

Z oprogramowania Juniper już mogą korzystać firmy, natomiast dla rynku klientów indywidualnych będzie ono dostępne pod koniec roku 2010 – za pośrednictwem właściwych operatorów sieci.