Jest już dobry podręcznik do nauczania etyki w szkołach!

Książka „Etyka dla myślących” profesor Magdaleny Środy czeka na akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej i być może już wkrótce będzie pierwszym, dobrym podręcznikiem do nauki etyki w szkołach.

Problem prowadzenia lekcji etyki w polskich szkołach od lat daje się we znaki nie tylko nauczycielom, ale przede wszystkim uczniom, którzy z różnych powodów nie uczęszczają na lekcje religii i choć alternatywna etyka jest w tym przypadku prawnie obowiązkowa – to szkoły nie dość, ze nie zatrudniają nauczycieli do jej prowadzenia, to jeszcze nie mają na takie zajęcia odpowiednich podręczników.

Sytuację ma zmienić książka Magdaleny Środy „Etyka dla myślących”. Ta niezwykła publikacja w prosty dla ucznia i odpowiedni dla nauczyciela sposób porusza kwestie etyki, ideałów, miłości, szczęścia i tolerancji. W dodatku robi to w sposób, który nie podlega dyskusji, ale budzi chęć do rozmów na etyczne tematy, dzielenia się z innymi swoimi poglądami i próbami poszukiwania zrozumienia dla odmienności.

To doskonała pozycja dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej, a jednocześnie mają otwarte umysły, są żadni wiedzy, doświadczenia i poszukiwania sensu w etyce, filozofii i prostych, codziennych dylematach, które dotykają każdego z nas. „Etyka…” już jest dostępna w księgarniach i czeka na akceptację MEN, a jeśli uzyska ją szybko, to być może już niedługo stanie się dla uczniów cennym źródłem wiedzy o życiu, etyce i egzystencji.