Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Serwis prawoautorskie.pl – pomoże autorom i twórcom?

Jesteś autorem, twórcą, artystą, dziennikarzem? Właśnie ruszył portal prawoautorskie.pl, który wiedzą i doświadczeniem ma nieść pomoc wszystkim osobom związanym z tworzeniem dzieł objętych ochroną.

W czasach popularyzacji internetu kwestia prawa autorskiego w Polsce i na całym świecie nabiera szczególnego znaczenia. To właśnie globalna sieć internetowa stanowi dla złodziei i plagiatorów prawdziwą żyłę złota: cenne informacje, fachowa wiedza, zdjęcia, wywiady i rozmowy są dziś obserwowane i powielane bez zgody autorów w tysiącach egzemplarzy. Prawo i urzędy, a także sami twórcy oryginalnych dzieł walczą z procederem od lat. Teraz pomoże im portal prawoautorskie.pl.

Serwis prawoautorskie.pl powstał z myślą o wszystkich tych, którzy szukają pomocy prawnej, fachowej wiedzy i odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące prawa autorskiego w Polsce. Na stronie serwisu, który planowano od dziesięciu lat, a który ruszył jesienią tego roku znajdziemy ustawy i poprawki ustaw o prawie autorskim, oraz komentarza użytkowników i samych twórców, którzy zadają pytania, szukają odpowiedzi, cenią rolę i znaczenie, jakie ma troska o przestrzeganie praw autorskich. Ciekawym dodatkiem strony jest fakt, że każdą ustawę można tu skomentować, ocenić i poprzeć lub odrzucić. Taka możliwość to duża szansa na wychwycenie błędów i pomyłek, które dziś utrudniają twórcom życie i respektowanie ich praw.