Ciekawe gry komputerowe dla dzieci: Lego

Gry komputerowe to obecnie jedne z najpopularniejszych zabawek dla dzieci w różnym wieku. Wyjątkowe są te, które łączą w sobie wielorodne formy rozrywki. Takie z pewnością są gry z serii Lego.

Kultowe już duńskie klocki są uwielbiane przez dzieci na całym świecie. Podobnie jest z grami komputerowymi. Połączenie dwóch form zabawy sprawia, że gry komputerowe Lego są tak fascynujące. Wartości dodaje im fakt, że występują w rozmaitych zestawach. Wśród tych najpopularniejszych znajdują się komplety Star Wars, Batman lub Indiana Jones. Cechą charakterystyczną wszystkich tych gier jest fakt, że świat, po którym porusza się gracz jest zbudowany głównie z klocków. W dodatku, sam bohater jest jednym z ludzików typowych dla klocków Lego.

Tematyka gier komputerowych bazujących na klockach jest całkiem skomplikowana, a przez to wciągająca. Myli się ten, kto uważa, że bitwy w grze mogą rodzić brutalność w maluchach. Wbrew pozorom, nikt tu nie ginie, a ludziki jedynie rozpadają się na pojedyncze klocki. Zadaniem gracza jest przejście gry, przy jednoczesnym wykonywaniu poszczególnych zadań. Niektóre z nich będą bardziej logiczne, inne zręcznościowe. Taka różnorodność sprawia, że obok zabawy, nasza pociecha ma szansę wykazać się rozmaitymi umiejętnościami, co ogólnie przyspiesza jej rozwój zmuszając do wytężonego myślenia i ponadprzeciętnego skupienia. Gry komputerowe nie muszą ogłupiać.