E-biznes, a szansa na dotację

W dzisiejszych czasach e-biznes, czyli prowadzony za pośrednictwem internetu zyskuje coraz większą popularność. Niewiele osób, które się nim zajmują, zdaje sobie sprawę, że mogą ubiegać się o dotacje!

Szansą na dodatkowe pieniądze jest Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka finansowany ze środków Unii Europejskiej. W wyniku konkursu spośród wszystkich wniosków wybierane są najlepsze e-projekty, a osoby, które je zgłosiły, uzyskują dotację. W tym roku odbędzie się tylko jeden konkurs, dlatego warto już dziś zapoznać się z jego zasadami i odpowiednio się do niego przygotować.

Program powstał z myślą o mikro i małych przedsiębiorstwach. Każde z nich musi przedstawić swój pomysł na biznes i odpowiednio uargumentować, czemu potrzebuje dotacji. Do wyboru są dwie dziedziny, w których można starać się o uzyskanie dofinansowania.

Pierwsza z nich to Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej – stworzenie i wdrożenie e-usług, skierowana do osób świadczących usługi za pośrednictwem internetu lub tworzących produkty do obsługi tych usług.

Natomiast druga adresowana jest do przedsiębiorstw świadczących usługi elektroniczne innym przedsiębiorcom i określana jest jako Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B (B2B – Business to Business).