Gra Afterfall Czarnobyl już w 2012 roku?

Wiosną rusza produkcja trójwymiarowego horroru „Czarnobyl 2011„, który wspierał będzie marketingowo nowe dziecko Nicolas Games SA – głośną zapowiadaną grę komputerową Afterfall Czarnobyl 2011.

Na grę i film czekają już fani. Połączenie promocji gry komputerowej z filmem, który pokazywany będzie w kinach całego świata to zabieg marketingowy, który znany jest już od wielu lat. Z pomysłem niemal jednoczesnego wydania gry Afterfall Czarnobyl 2011, którą Nicolas Games (jeden z polskich liderów w branży gier komputerowych), zamierza wprowadzić na rynek najpóźniej do końca 2012 roku oraz filmu Czarnobyl 2011, który będzie horrorem 3D – wyszli czołowi twórcy, sama spółka Nicolas Games i w zasadzie fani, którzy oczekują coraz lepszych emocji, trójwymiarowych efektów, akcji i strachu. To może być coś, co znów pokaże, że nowe technologie, stare lęki i geniusz człowieka w jednym, mogą stanowić wybuchową mieszankę, do której będzie się wracało z przyjemnością.

Scenariusz Afterfall Czarnobyl 2011 opracuje sam Patryk Vega, znany twórca filmowy, który zresztą będzie też reżyserem obrazu. To gwarantuje nie tylko ciekawe przeżycia na filmie, ale i mocne sięgnięcie gry do jego fabuły, co jak zapowiadają twórcy zostanie w grze mocno rozwinięte tak, aby nie była ona czystym odpowiednikiem produkcji filmowej, ale wnosiła więcej, lepiej, mocniej i ciekawiej.

Trudno ocenić zamiary twórców jeszcze przed wdrożeniem produkcji obu pomysłów, ale tematyka już jest komentowana na forach internetowych maniaków i graczy komputerowych, więc czekamy na wyniki prac ekipy.