Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Jest już aplikacja do zdawania egzaminów prawniczych przez internet!

Nowe technologie pojawiają się w większości sfer życia. Jedną z nowości jest opcja zdawania egzaminów prawniczych przez internet. W ten sposób można zyskać aplikację adwokacką, radcowską i notarialną.

Egzaminy radcowskie, adwokackie i notarialne w formie internetowej zostały dopuszczone do użytku, dzięki zgodzie ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego. Dotychczas z takiej możliwości skorzystało przeszło 3 tysiące osób. Formularze egzaminacyjne można zdobyć wchodząc na rządową stronę w zakładkę Zawodowe Egzaminy Prawnicze 2011. Należy jednak zaznaczyć, że możliwość rozwiązywania testów w formie elektronicznej jest tylko w części egzaminu. Taką opcję umożliwiają fragmenty od drugiego do piątego w egzaminie radcowskim i adwokackim oraz drugi i trzeci w egzaminie notarialnym.

Wykorzystanie komputera podczas określonych części egzaminu nie jest obowiązkowe – każdy kandydat może sam wybrać formę, która najbardziej mu odpowiada. Pamiętajmy przy tym, że pozostałe części muszą być napisane odręcznie.

Ważną informacją jest też zaznaczenie, że aplikacja jest na razie wersją testową, więc można do niej zgłaszać ewentualne poprawki. Pomysłodawcy będą za nie wdzięczni, ponieważ uwagi pozwolą usprawnić działanie systemu. Ostateczna wersja aplikacji zostanie oddana do użytku zdających przed początkiem egzaminów. Zostanie ona umieszczona na nośnikach typu pendrive. Jej uruchomienie będzie wymagało odpowiednich parametrów sprzętu, pobrania pliku, jego wypakowania i uruchomienia.