Łódź czterech kultur już od 14 września!

Już 14 września Łódź stanie się miastem sztuki dla czterech kultur. Artystyczny przekaz polski, niemiecki, żydowski i rosyjski połączone w jedno to coś, co po prostu trzeba zobaczyć!

Historia miasta Łodzi na przestrzeni lat była tak różnorodna, pełna niepokojów, skrajnych kultur przeplatających się nawzajem, że na usta samo ciśnie się hasło nadchodzącego Festiwalu Czterech Kultur: „Powroty”. Bogactwo historyczne Łodzi w połączeniu z ciekawymi imprezami artystycznymi to temat rzeka, który mógłby potrwać dobrych kilka miesięcy, ale potrwa ledwie 4 dni. Tyle czasu mamy na udanie się do Łodzi i zobaczenie tego na własne oczy.

Sentymentalne przedstawienia teatralne, które łączą kulturę żydowską, niemiecką, polską i rosyjską, wyjątkowe spektakle, niezapomniane i jeszcze całkiem nieznane dużej publiczności filmy – to tylko część atrakcji szykowanych w ramach wrześniowego festiwalu. Jakie zmiany w relacjach ludzi tak różnych od siebie krajów zaszły na przełomie lat, jacy jesteśmy dzisiaj i co na łączy, jacy byliśmy wczoraj i co nas dzieliło? „Powroty” to próba pokazania przeszłości, przypomnienia sentymentalnych przeżyć z dzieciństwa i powrót do tego, co nas spajało jeszcze zanim zaczęło dzielić.

Zobaczymy przegląd filmów Grigorija Aleksandrowa, posłuchamy różnych koncertów kulturowych, będą również musicale specjalnie na tę okazję przygotowane, warsztaty kultury żydowskiej, wernisaże, występy premierowe, a nawet video performance, który zachwyci każdego miłośnika sztuki.