Modne studia na MBA

W dzisiejszych czasach ukończenie studiów magisterskich to nie wszystko. Każdy, kto poważnie myśli o karierze zawodowej, bierze pod uwagę dodatkowe studia. Przyszli marketingowcy marzą o studiach MBA.

Niestety nie każdy ma okazję zrealizować to marzenie. Główną przeszkodą jest wysoka cena studiów. W Polsce kształtuje się ona na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych, w krajach europejskich osiąga nawet 100 tysięcy euro. To zawrotna kwota, ale każdy, kto brał udział w tego rodzaju zajęciach, potwierdzi, że warto było tyle zapłacić. Nie ma lepszej inwestycji, niż inwestycja w samego siebie.

Studia MBA dają niepowtarzalną możliwość rozwoju zawodowego. Ich uczestnicy przyznają, że dzięki nim poprawiły się ich perspektywy awansu, wzrostu pozycji zawodowej i szanse na większe korzyści finansowe. Nie da się ukryć, że dla większości studentów zarobki to jeden z koronnych argumentów przemawiających za podjęciem tego rodzaju studiów.

Takie studiowanie daje wymierne korzyści. Po uzyskaniu dyplomu MBA zarobki wzrastają średnio o 50%, a w przypadku jednej czwartej studentów, nawet o ponad 50%. W Polsce istnieje kilkanaście uczelni z akredytacją międzynarodowych organizacji uprawniających do prowadzenia studiów MBA.

Zainteresowanie tego rodzaju formą rozwoju osobistego jest ogromne.