Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Najbardziej kasowe produkcje filmowe 2014

kino

Światowe kino z każdym rokiem zmniejsza swój udział w rozpowszechnianiu filmów na rzecz nowych mediów, które odbierają widzów tradycyjnym salom kinowym. Ale jak co roku są takie pozycje, które przyciągają do kin tłumy. Oto kilka z tegorocznych światowych przebojów filmowych wyświetlanych w kinach.

W gronie największych faworytów do kasowego przeboju nr 1 pretendują „Igrzyska śmierci: Kosogłos”, kolejna część kultowej już popkulturowej sagi o koszmarnej wizji porządku świata w nieodległej przyszłości. Do znanej z poprzednich filmów obsady z nagrodzoną Oskarem Jennifer Lawrence na czele, Donaldem Sutherlandem i Phillipem Seymourem Hoffmanem dołączyła Julianne Moore. W pierwszym tygodniu debiutu na ekranach produkcja zarobiła 123 milionów dolarów i jest to tegoroczny rekord otwarcia.

Świetnie odebrana została druga część remake`u serialu młodzieżowego z lat 80, „22 Jump Street” zarabiając 191,7 miliona dolarów oraz najnowsza wersja Planety Małp – „Ewolucja planety małp” z wpływami 208,5 miliona dolarów.

Doskonale poradziły sobie też adaptacje komiksowe „Niesamowity Spider-Man 2”, który zarobił 202,9 miliona dolarów, „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” uważany przez wielu za najlepszy z filmów o mutantach – 233,9 miliona dolarów, „Czarownica” z Angeliną Jolie – 241,4 miliona dolarów, „Transformers: Wiek zagłady” – 245,4 miliona dolarów, „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”, a także „Strażnicy Galaktyki”. Hitem okazał się także obraz dla dzieci, z klocków Lego „LEGO przygoda” z wpływami sięgającymi prawie 260 mln dolarów.

Dochodowe okazały się też filmy bardziej ambitne, nastawione na widza nieco bardziej wymagającego i wyreżyserowane przez najwybitniejszych, jak choćby filmy: Martina Scorsese „Wilk z Wall Street”, braci Coen „Co jest grane, Davis?”, Davida Finchera „Zaginiona dziewczyna”, Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją” czy Davida Cronenberga „Mapy Gwiazd”.