Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Nowe Porsche 911

Porsche 911 – ikona wśród samochodów sportowych pojawiło się w nowej odsłonie. Tym razem szósta wersja tego kultowego auta, będzie nosiła oznaczenie 991!

O całej sylwetce nowej odsłony Porsche z pewnością można powiedzieć, że pozostała wierna swojemu klasycznemu, ale jednocześnie ponadczasowemu wyglądowi. To, co uległo pewnym niewielkim zmianom, to powiększone wloty powietrza oraz zmieniony kształt tylnych lamp. Dzięki temu 991 ki cieszy się odświeżoną sylwetką i nieco bardziej agresywnym wyglądem pasującym do sportowego charakteru. Premiera nowego modelu odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w dniach 13-25 września.

Dwie wersje nowej odsłony Porsche zostały wyposażone w sześciocylindrowy silnik o mocy 350 koni i pojemności 3,4 litra oraz 3,8 litrowy silnik o mocy 400 koni mechanicznych. W przypadku tego drugiego, prędkość maksymalna równa się 300 km/h osiąganymi w ciągu 4,5 sekundy. 

Obie wersje będą współpracować z 7-biegowymi przekładniami, ale na życzenie dostępne będą także modele z dwusprzęgłowymi skrzyniami PDK wyprodukowanymi przez firmę ZF. Ważną informacją dla miłośników Porsche chcących wejść w posiadanie 991 z pewnością jest to, że apetyt samochodu zmalał w stosunku do swojego poprzednika aż o 14%. Pozostaje tylko czekać na wielką premierę do września.