PKO BP chce klienta-studenta

PKO BP - logo

Największy polski bank PKO BP zamierza wyjść do studentów z nową, bardzo interesującą ofertą. Instytucja planuje zaproponować młodym Polakom korzystne warunki prowadzenia kont, a także produkty oszczędnościowe i usługi kredytowe. Instytucja ambitnie zakłada, że w ciągu kilku najbliższych lat uda jej się pozyskać klientów w postaci ok. 30% polskich studentów. Aktualne statystyki wskazują, że największy bank w naszym kraju może pochwalić się kontami studenckimi prowadzonymi dla ok. 0,5 miliona polskich żaków. Jako, że ogólna liczba rodzimych studentów wynosi ok. 2 miliony, to w PKO BP konta założyło ok. 25% spośród nich. Mimo to, dotychczas za banki o ofertach szczególnie korzystnych dla studentów uznawano mBank, ING Bank Śląski czy AliorSync.

Jedne z głównych modyfikacji wprowadzanych do oferty PKO BP kierowanej do młodych, uczących się Polaków będą dotyczyły zasad prowadzenia istniejącego już Konta dla Młodych. Mogą z niego korzystać klienci w wieku 18-26 lat. Nadal ma to być bezpłatne, jednak dodatkowym udogodnieniem ma być opcja uniknięcia płacenia za kartę. Za każdą transakcję opłaconą kartą debetową, koszt jej posiadania będzie obniżany o 1zł. Warto dodać, że wydawane będą też nowe karty – Visa zostanie zastąpiona przez MasterCard.

W ślad za wieloma innymi bankami, PKO BP chce ułatwić studentom oszczędzanie na niewielkich kwotach. Opcja „Autooszczędzania” pozwoli ustalić, jaka kwota naliczana przy wykonaniu każdej transakcji będzie regularnie wpłacana na konto oszczędnościowe. Funkcja będzie dostępna nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich klientów indywidualnych. Poza tym, przez 0,5 roku przy kwocie nieprzekraczającej 1 tysiąc złotych, będzie można korzystać z oprocentowania w wysokości 4% przy Kontach Oszczędnościowych Plus.

Pojawi się też kompleksowa oferta kredytowa dla studentów. Będą oni mogli uzyskać kartę kredytową z limitem 1500 zł bez potrzeby zatrudnienia na umowę o pracę. Trzeba wykazać jedynie regularne przychody w wysokości min. 850 zł. Ich źródło nie będzie miało znaczenia. Saldo debetowe będzie mogło wynosić 500 zł. Będzie też istniała możliwość skorzystania z limitu kredytowego do 4 tysięcy złotych. Nadal dostępne zostaną kredyty studenckie, a ich uzupełnieniem staną się kredyty przyznawane w ramach programu dofinansowań Mieszkanie dla Młodych.