Ranking popularności banków

To, że jedne banki są bardziej lubiane od innych, nie jest tajemnicą. Które z nich cieszą się największą popularnością wśród swoich klientów, a które wolimy omijać szerokim łukiem?

Brand24 i agencja SociAll przygotowały specjalny ranking banków. Możemy dowiedzieć się z niego, które banki są zaliczane do najbardziej lubianych, które są nielubiane, a które zdążyły zdobyć sobie największą popularność wśród internautów. Ranking został stworzony na podstawie opinii o bankach zamieszczanych w sieci na różnego rodzaju forach internetowych, blogach oraz portalach społecznościowych.

Łącznie uwzględniono w nim aż 53 tys. różnych opinii.

Za najbardziej lubiane banki uznano mBank oraz Alior Bank. Najmniejszą sympatią internautów cieszy się natomiast Getin Bank. Sporo negatywnych opinii zebrał też bank PKO BP, mimo iż wciąż pozostaje on bankiem z największą liczbą klientów spośród wszystkich banków uwzględnionych w rankingu.

Wśród najpopularniejszych banków działających w sieci pierwsze miejsce zdobył BZ WBK. Drugie miejsce przypadło w udziale Credit Agricole, który działa na polskim rynku stosunkowo od niedawna. Na kolejnych miejscach uplasowali się polscy giganci bankowości – PKO BP oraz Pekao. Największy bank w sieci, a jednocześnie najbardziej lubiany, według opinii internautów mBank zajął miejsce szóste.