Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Seniorzy uczą się przez internet

Rynek kursów online dla osób starszych, w tym emerytów i rencistów rozwija się coraz prężniej. Nie masz co robić wieczorami i chciałbyś nauczyć się czegoś nowego? Wybierz kursy z własnego komputera!

Z myślą o potrzebach osób starszych i dużej ilości wolnego czasu, jakim one dysponują – coraz więcej szkół i organizacji wdraża nowoczesne formy szkoleń online, które mają pomóc emerytom przełamywać bariery i dawać szansę nauczenia się czegoś nowego, bez wychodzenia z domu. Jest to opcja szczególnie cenna dla osób schorowanych, mających problemy z poruszaniem się, które nie mogłyby pozwolić sobie na przemierzanie połowy miasta tylko po to, żeby wziąć udział w kursie czy szkoleniu.

Seniorzy, mimo dużych oporów związanych z użytkowaniem komputera bardzo często pod okiem cierpliwego wnuka czy nawet prawnuka dają się przekonać do tego medium i odnajdują w nim dla siebie to, co najlepsze i co zdecydowanie pomaga nie tylko przetrwać kolejne, dłużące się dni, ale i nauczyć się czegoś, co może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jakie propozycje szkoleń dla seniorów można znaleźć w internecie? Po pierwsze wszelkiego rodzaju darmowe lub bardzo tanie kursy obsługi komputera, wykonywania robótek ręcznych, zajęcia muzyczne, przedsiębiorcze, uczące odnajdywania się w dzisiejszych czasach, utrzymywania dobrych kontaktów z młodym, „całkiem innym” pokoleniem, ciekawe kursy językowe i wiele innych. Warto wiedzieć, że specjalnie dla seniorów przygotowano również liczne pliki audio i video, które ułatwiają naukę i przyswajanie nowych informacji.