Nowa Panda we Włoszech. Co na to Tychy?

Jest już decyzja o przeniesieniu produkcji najnowszego modelu Pandy z Tych na teren Mediolanu we Włoszech. Właściciele zakładów przyjęli wiadomość ze spokojem – zagwarantowano im stałe zatrudnienie.

Fiat Panda – niewielki, zwrotny i funkcjonalny miejski samochód. Doczekał się on, kilku swoich wersji a słynny na cały świat James Bond, doskonale sobie w nim radził.

Nowy model Fiata Pandy ma być wyposażony w dwucylindryczny silnik. Ma to spowodować, iż auto będzie bardziej ekonomiczne. Jej aerodynamiczny kształt, nowoczesny design oraz doskonałe wyposażenie wnętrza, to kolejne niepodważalne atuty auta. Nic więc dziwnego, że Włosi tak samo ochoczo podeszli do idei przeniesienia jego produkcji na teren Mediolanu. Jest to związane ze znacznym ograniczeniem produkcji auta w Polsce.

To co cieszy Polaków, to fakt, iż na dzień dzisiejszy padła obietnica dotycząca zapewnienia stałego i ciągłego zatrudnienia dla pracowników zakładu w Tychach. W przeniesienie zostanie zainwestowanych około 700 mln euro. Przeniesienie oznacza również zmianę polityki włoskiego koncernu, w którym nasza Panda będzie produkowana.

Mianowicie: Włosi zdeklarowali się do 6-dniowego cyklu pracy. Zostało im też przyznane prawo do absencji.