Sklep na Allegro – jak go otworzyć?

Allegro, jako najpopularniejszy system internetowej sprzedaży cieszy się wielkim uznaniem klientów. Chcąc sprzedawać na allegro, możesz to robić na różne sposoby. Jak założyć Sklep Allegro?

Osoby i firmy sprzedające swoje produkty za pośrednictwem Allegro z roku na roku podnoszą sprzedaż, rozwijają się i zyskują więcej. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna swoją przygodę w biznesie właśnie od serwisu aukcyjnego allegro.

Jak można sprzedawać na allegro?

  • Jako osoba prywatna.
  • Jako firma.
  • Jako specjalny Sklep Allegro założony na serwerze i platformie Allegro.

Jak otworzyć sklep na Allegro i co będziemy mogli dzięki temu zyskać? Po pierwsze, sklepy Allegro mogą wystawiać towar na aukcjach w czasie dłuższym, niż zwykli użytkownicy i firmy, bo aż na 30 dni, co znacząco zwiększa szanse zakupu produktu. Po drugie – opłaty są wówczas nieco niższe, ale dochodzi kwota miesięcznego abonamentu (9,99 zł i 2,50 zł za pierwsze rozpoczęte 30 dni) . Samo założenie sklepu na Allegro jest banalnie proste: wystarczy być pełnoletnim, mieć co najmniej 10 punktów pozytywnych z komentarzy z wcześniejszych aukcji na Allegro, wypełnić formularz rejestracyjny – i już! Oczywiście w czasie prowadzenia sklepu pod marką Allegro nie wolno zamieszczać w nazwie i logo swojego sklepu adresów WWW do innych stron internetowych, czy do poprzedniego sklepu internetowego, a wszelką odpowiedzialność za rzetelne prowadzenie sklepu i przestrzegania prawa bierzemy na siebie my, nie Allegro.

Szczegóły zakładania takiego sklepu znajdziemy w regulaminie, które jest na tyle prosty, że nie sposób go nie zrozumieć. I właściwie w ciągu 1 dnia możemy się już cieszyć własnym sklepem na największym serwisie e-sprzedaży w internecie.

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o handlu online, przeczytaj nasz artykuł „Jak założyć sklep internetowy”.