Świąteczny prezent dla kobiety

Boże Narodzenie – czas radości, rodzinnych spotkań, ucztowania i… ciężkich decyzji. Wybór odpowiedniego prezentu to nie lada zadanie, szczególnie jeśli chcemy obdarować panią.

Samo dokonanie zakupu to drobnostka, nic skomplikowanego. Wiele osób uważa, że wystarczy gest, inni, iż o temperaturze ich intencji świadczy wartość podarunku. Jednak prawda jest inna – jedyny dobry prezent to prezent trafiony, taki który sprawi komuś przyjemność i po świętach nie trafi na strych lub Allegro. Choć prawdę powiedziawszy ta druga możliwość jest jeszcze nienajgorsza. Obdarowana może odzyskać przynajmniej część pieniędzy i za nie kupić sobie coś fajniejszego.

Serwis Chce.to sporządził raport pod tytułem „Jakie prezenty sprawiają najwięcej radości kobietom„. Warto mu się przyjrzeć, zanim wyda się fortunę na chybiony upominek. Co może niektórych zdziwić, aby trafić z podarunkiem nie trzeba się silić na ekstrawagancję. Na szczycie listy znajdują sie książki, filmy i muzyka (te pozycje wskazało 21% ankietowanych). Dalej mamy… komputery i elektronikę (19%), które wyprzedziły kosmetyki (17%). Po uwzględnieniu wyników ankiety okazuje się też, że odpada najpopularniejszy prezen kupowany w razie braku pomysłu – słodycze. Naprawdę niewiele pań szczerze się ucieszy na ich widok. Czego zresztą być może się nie dowiemy, bo aż 93% z nich woli udać radość przy odbieraniu prezentu i później, po świętach, dyskretnie się go pozbyć lub zagrzebać go gdzieś w nieużywanych szpargałach.

Jak więc sobie poradzić z tym dylematem? O ile nie znamy obdarowywanej osoby na tyle, by odgadnąć co jej sprawi radość, można poprosić ją o listę pożądanych rzeczy. Jeśli zaś zdecydowaliśmy się oprzeć na swojej intuicji, lepiej kupić kilka małych prezentów, niż jeden duży – przy paru upominkach jest szansa, że przynajmniej część z nich nie będzie rozczarowaniem.

The following two tabs change content below.