Tesco w sieci

Tesco zatrudnia

LoopZilla (Flickr)

Jedna z największych sieci hipermarketów – Tesco – chce rozpocząć wzmożoną działalność internetową. W związku z tym, w najbliższym czasie planuje przyjęcie ok. 160 pracowników.

Najbardziej potrzebni będą dostawcy, którzy będą doręczali zamówione w sieci produkty do odbiorców. Poza tym, zarząd Tesco zapowiada również nowe przyjęcia do swoich punktów stacjonarnych. Co więcej, pojawić ma się także szereg nowych marketów, dzięki czemu liczba poszukiwanych osób do objęcia poszczególnych stanowisk będzie jeszcze większa.

Na dzień dzisiejszy, Tesco oferuje możliwość zakupów zdalnych w kilkunastu jednostkach znajdujących się na terenie naszego kraju. Najdynamiczniej gałąź ta rozwija się w stolicy i tam też potrzebnych jest najwięcej pracowników. Dotychczas w zdalnych sklepach Tesco zatrudnionych było ok. 500 osób. Obecnie sieć hipermarketów poszukuje 160 kolejnych kierowców, którzy będą odpowiedzialni za terminowe dostarczanie zakupionych towarów do drzwi klientów. Nie wyklucza się jednak, że w przyszłości znajdzie się jeszcze dużo więcej miejsc pracy dla kierowców w Tesco.

Rozwojowi zdalnych usług Tesco sprzyja fakt, że Polacy z każdym rokiem coraz chętniej kupują w internecie. Początkowo sięgali głównie po książki i artykuły elektroniczne proponowane przez sklepy online, ale od pewnego czasu nie ma już praktycznie żadnych ograniczeń w e-handlu. Chętnie kupujemy kosmetyki, ubrania, zabawki, a coraz częściej nie wahamy się także przed podjęciem decyzji o zakupach spożywczych dokonywanych w tą metodą. Możemy w ten sposób nabyć dokładnie to samo, co podczas tradycyjnego odwiedzania sklepu, ale mamy tu większy komfort, ponieważ nie musimy wychodzić z domu, a wszystkie zakupy zostaną nam dostarczone bezpośrednio do mieszkania.

Warto jednak wspomnieć, że Tesco planuje także dalszy rozwój punktów stacjonarnych. W marcu mają powstać dwa nowe sklepy znajdujące się w Łomży oraz w Gliwicach. Łącznie pracę znajdzie w nich ok. 200 osób. Poszukiwani są nie tylko kasjerzy i magazynierzy, ale również kierownicy czy liderzy. Należy również przypomnieć, ze mimo panującego praktycznie w całej Europie kryzysu, w ubiegłym roku Tesco było jedną z tych firm, które zdecydowały się na podniesienie wynagrodzeń swoim pracownikom. Może to być jedną z kwestii, które zachęcą nas do tego, by bliżej przyjrzeć się pracy oferowanej przez tę sieć.