Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Allianz bank w ręce Leszka Czarneckiego?

Jeden ze znanych banków na polskim rynku finansowym – Allianz Bank zmienia właściciela. Wszystko wskazuje na to, że stanie się on własnością spółki Getin Holding prowadzonej przez L. Czarneckiego.

Do dokonania transakcji już coraz bliżej, ponieważ Komisja Nadzoru Finansowego już wydała zgodę na przejęcie banku. Choć jest to już niemal pewne, wciąż jeszcze nie uzyskano informacji na temat tego, ile miałaby wynosić wartość podejmowanych działań. Do mediów nie dotarły jeszcze żadne wiadomości bezpośrednio od spółki. Wiadomo jednak, że przejęcie Allianz Banku nie będzie wymagało zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Czy Leszek Czarnecki i jego pracownicy będą w stanie podnieść bank, któremu nie udało się zrobić furory na rodzimym rynku?

Allianz Bank jest znany wśród Polaków, ale raczej nie w taki sposób, jak oczekiwaliby tego jego dotychczasowi właściciele. Pomimo ciekawych reklam i akcji promocyjnych, jego klienci to jedynie niewielka garstka osób. Odważne reklamy, w których nie zbrakło nagości nie pomogły w zachęceniu klientów do korzystania z oferty banku. Nie skutkowała także bardzo radykalna akcja promocyjna obejmująca usługi bankowe, podczas której klienci polecający usługi banku otrzymywali gratisowe 500 zł.

Choć bank podejmował starania, a przez 2 lata jego funkcjonowania otwarto 56 placówek i zdobyto jedynie ok. 73 tys. klientów. Taki wynik jest mało zadowalający zważając na podejmowane kroki. Dlatego łatwiejszym sposobem było pozbycie się banku z nadzieją, że Getin Holding będzie miało lepszy pomysł na jego rozwój.