Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Zgłoś się do TOP 500 Innovators

Do 24 lutego przyjmowane są zgłoszenia do programu TOP 500 Innovators. To szansa dla młodych, zdolnych osób, które chcą poszerzać swoją wiedzę na zagranicznych stażach i praktykach.

W tegorocznej edycji do uczestnictwa w programie ma zostać zakwalifikowanych 120 kandydatów, którzy zostaną podzieleni na trzy 40-osobowe grupy.

W kolejnych edycjach liczba ta ma wzrastać, a w 2015 wynosić już 500 uczestników.

Jakie warunki należy spełniać, by ubiegać się o miejsce w tym gronie?

W programie mogą wziąć udział pracownicy naukowi i badawczy zatrudnieni na polskich uczelniach i w innych jednostkach naukowych, a także pracownicy centrów transferów technologii. Mogą to być również osoby, które uzyskały tytuł magistra. Kandydaci powinni prowadzić badania naukowe z zakresu nauk przyrodniczych, rolniczych, medycznych, inżynieryjnych lub technicznych.

Osoby zakwalifikowane do uczestnictwa w programie wezmą udział w dwumiesięcznym programie stażów i szkoleń na najlepszych światowych uczelniach, wysoko umiejscowionych w rankingu szanghajskim.

W efekcie uzyskają one lepsze kwalifikacje do współpracy z gospodarką, zarządzania badaniami oraz komercjalizacji ich wyników, co pozwoli na lepsze niż do tej pory wykorzystywanie środków finansowych przeznaczonych na badania naukowe.