Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Akcja „Na dobry początek” – zachęcaj dziecko do czytania

Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zachęca najmłodszych do czytania książek. W ramach akcji „Na dobry początek” trwa już zbiórka książek dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Specjalne pojemniki na książki, które rozstawiono m.in. we wrocławskich Empikach mają zachęcać do zakupu książek dla dzieci z rodzin biedniejszych, których rodziców na taki edukacyjny prezent dla malucha po prostu nie stać. Jeśli masz kilka złotych, które chciałbyś dobrze spożytkować – kup dziecku książkę i przyłóż swoją cegiełkę do krzewienia edukacji w Polsce!

W ramach akcji „Na dobry początek” Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zachęca wszystkich do czytania dzieciom bajek, książek, pierwszych lektur – to naprawdę pomaga dzieciom szybciej się uczyć i sprawia, że lepiej i bardziej radośnie wkraczają w duży, nieznany świat. Akcja trwa od 15 listopada, aż do 20 grudnia, więc jest jeszcze sporo czasu by wziąć w niej udział. Promowanie czytelnictwa wśród dzieci od 0 do 5 lat to w Polsce rzadkość, więc tym bardziej warto. Jak mówi stare przysłowie: „Czym skorupka za młody nasiąknie, tym na starość trąci”!

Warto wiedzieć, że inicjatywą promowania książek zostały objęte również szpitale wrocławskie, w którym świeżo upieczonym mamom i ich nowonarodzonym dzieciom rozdawane są książeczki dla dzieci, wesołe czytanki i ciekawe materiały edukacyjne dla najmłodszych. Rodzice otrzymają także broszury z listą lektur polecanych najmniejszym dzieciom.