Będzie więcej miejsc na studiach oficerskich!

Wojskowi, którzy marzą o studiowaniu na studiach oficerskich mają spory powód do zadowolenia. W tym roku Ministerstwo Obrony Narodowej zwiększyło liczbę indeksów na tych studiach do 325.

Łącznie na uczelniach w Warszawie i we Wrocławiu utworzono 100 dodatkowych miejsc dla studentów. Dla osób, które starają się o miejsce w tych szkołach znaczy to bardzo wiele. Przykładowo, Wyższa Szkoła Oficerska we Wrocławiu będzie dysponowała dwa razy większą ilością indeksów. W zeszłym roku o 55 dostępnych miejsc ubiegało się aż 1800 kandydatów z całej Polski. W tym roku wzrosła liczba indeksów, ale i liczba chętnych, których interesują studia oficerskie. Zakłada się, że w tym roku o studiowanie na wrocławskiej uczelni będzie ubiegało się blisko 2600 studentów.

W Warszawie sytuacja wygląda podobnie. Liczba miejsc na pierwszym roku Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie wzrosła o 50. Na tegorocznych kandydatów czeka zatem 221 miejsc. Mimo iż to ponad dwa razy więcej niż we Wrocławiu, oblężenie jest niemal równie duże. W zeszłym roku na jedno miejsce przypadało 10 kandydatów. Rzecznik prasowy uczelni przekonuje, że w tym roku, mimo iż liczba indeksów wzrosła, ten stosunek się nie zmieni.

Oprócz tych dwóch uczelni, oficerowie mogą kształcić się jeszcze we wrocławskim Studium Oficerskim. MON utworzył tam 26 miejsc, a zainteresowanych nimi jest ponad 2000 osób!