Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Biznes rodzi biznes – czyli regulaminy sklepów internetowych pod atakiem prawników

Coraz większa liczba firm funkcjonujących online może czuć zagrożenie. Ich działalność być może zostanie zachwiana. A wszystko przez promujące się w dziwny sposób Stowarzyszenie Lexus…

Jego główną „usługą” jest pozywanie firm do sądu.

Właściciele i pracownicy wielu przedsiębiorstw czują poważne obawy przed tym, czy Stowarzyszenie ni postanowi rozliczyć się również z nimi. Wszystko, co się dzieje, odbywa się zgodnie z prawem. Stowarzyszenie stara się za wszelką cenę wynajdować luki prawne pozwalające na pozywanie z różnych powodów firm działających online. Na pierwszy ogień poszły biura turystyczne oraz tłumacze języków obcych.

Teraz pozwy otrzymują sklepy internetowe prowadzące różnoraką działalność. Głównym punktem zaczepienia dla Stowarzyszenia Lexus jest regulamin użytkowania takich stron promujących konkretne usługi. Według powodu w sprawie sądowej, niedozwolone jest zaznaczanie w regulaminie, iż właściciel zastrzega sobie prawo do jego zmiany. Przedsiębiorcy boją się, że zmiana regulaminu w połączeniu z sankcjami nałożonymi przez sąd utrudnią im działalność, może nawet zupełnie ją uniemożliwiając.

Zastraszani biznesmeni postanowili wspólnie podjąć kroki zapobiegające temu procederowi. Łączą się próbując przeciwdziałać terrorowi Stowarzyszenia. Jaki będzie wynik tej walki – zapewne zobaczymy już wkrótce. Pewne jest, że Stowarzyszenie Lexus wpadło na świetny pomysł rozpowszechnienia informacji o sobie i zdobycia pieniędzy oraz zainteresowania poprzez żerowanie na nieszczęściu innych.