Co ciekawego na stulecie IBM?

Z okazji 100 urodzin, firma IBM postanowiła sprawić niespodziankę wszystkim klientom. Po raz kolejny ruszy edycja programu „Next 5 in 5”, którego założeniem jest wypuszczenie ciekawych nowości.

Wszystkie innowacyjne rozwiązania technologiczne mają ukazać się w przeciągu najbliższych 5 lat. Czym ciekawym zaskoczy nas IBM? Pierwszym osiągnięciem ma być wprowadzenie interfejsów 3D. Dokładniej, modyfikacji mają ulec video chaty, które staną się holograficzne bądź zostaną zamienione w tak zwaną, „teleobecność 3D”. Poza tym, producent chciałby znacznie wydłużyć działanie baterii i tranzystorów. Ma też nadzieję, że z wielu sprzętów będą one mogły zupełnie zniknąć. Choć brzmi to dość niesamowicie, naukowcy chcieliby, aby do działania baterii było wykorzystywane powietrze.

Oprócz tego, nowościami w naszym życiu mają być wszechobecne czujniki. Może taki pomysł brzmi dość dziwnie i nasuwa nam na myśl inwigilację, lecz w rzeczywistości ma on służyć ulepszeniu jakości ludzkiego funkcjonowania. Czujniki pozwolą nam zostać „naukowcami obywatelami”. Natomiast, tak zwane, personalizowane rekomendacje będą przyswajały informacje z naszych podróży pomagając wyznaczać trasy i planować jazdę samochodem.

Ostatnią koncepcją, którą chce wprowadzić IBM są systemy umożliwiające pracę komputerów na podstawie wykorzystania nadwyżek ciepła i energii, które ogrzewają budynki. Chodzi o to, by energia zwrotna, która ulatnia się z komputerów nie wydostawała się do atmosfery, lecz była wykorzystywana.