Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Gra „Dead Island” sprzedaje się w USA świetnie! To gra polskiej produkcji

Polska gra „Dead Island” podbija świat. Wyprodukowana przez mieszkańców Wrocławia, podbiła już wyjątkowo trudny do zdobycia rynek amerykański. Teraz czekamy na dalsze sukcesy!

„Dead Island” to gra wyprodukowana przez pochodzącą z Wrocławia firmę Techland. Jej rosnąca popularność powoduje, że być może stanie się ona największym polskim hitem w tej kategorii. Gra potrzebowała jedynie tygodnia od dnia premiery, by szturmem zawojować rynek amerykański, który przecież jest bardzo wymagający i trudny do przełamania.

Niemniej jednak, „Dead Island” w ciągu tygodnia od premiery, która miała miejsce 6 września b.r. rozeszła się aż w milionie egzemplarzy! Wydawca gry, Deep Silver zakłada, że na innych rynkach, na których premiera odbyła się 9 września uzyskano już kolejny milion sprzedanych kopii. Tak dobre wyniki są możliwe głównie, dzięki temu, że grę wydano w trzech wersjach. Pojawiła się zarówno ta na PS3, jak i na PC oraz Xbox 360.

„Dead Island” to jedna z najdroższych gier, jakie powstały w Polsce. Jej stworzenie kosztowało aż 40 mln zł, co daje sumę większą niż produkcja „Wiedźmina.”

Większe są też same przychody. Producenci zakładali, że 2 mln zł uda się zarobić w ciągu roku. Obecny wynik w niezwykle krótkim czasie daje duże szanse na ogromny zarobek.

Polska gra zajmuje wysokie bądź najwyższe miejsca, jeśli chodzi o sprzedaż w największych sieciach detalicznych i sklepach online. Jest także na szczycie w największym sklepie rozpowszechniającym gry wideo w formie cyfrowej w sieci.