iPhone 6 i 6 plus – sukces Apple

iPhone 6

Apple odniosło kolejny sukces! Tym razem świat podbiły dwa modele iPhone 6 i 6 Plus, na które czekano już od dłuższego czasu. Globalne wyniki ich sprzedaży zostały gruntownie przeanalizowane przez Forbes oraz firmę Kantar Worlplanet.

Choć minęło sporo czasu, zanim Apple zdecydowało się wprowadzić na rynek smartfony z dużymi ekranami, to jednak ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Eksperci twierdzą, że zwlekając z wypuszczeniem nowego modelu, koncern miał wystarczająco dużo czasu, by odkryć niedoskonałości zauważane przez użytkowników w tego typu modelach proponowanych przez pozostałe marki. Dzięki temu, iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus są niemal idealnie dostosowane do potrzeb klientów.

Nowe smartfony Apple zawojowały świat w takim stopniu, że odnotowano nawet pierwszy od roku spadek udziału systemu operacyjnego Android w rynku zarówno europejskim, jak i amerykańskim. Na popularności zyskał natomiast iOS. W samej tylko Wielkiej Brytanii odnotowano niemal 7-procentowy spadek sprzedaży urządzeń wyposażonych w system Android. W tym samym okresie zauważono, że o ponad 12% wzrosła sprzedać smartfonów oferowanych przez Apple. W Stanach Zjednoczonych od września do listopada 2014 r. iPhone 6 był liderem sprzedaży w tej kategorii produktów. Stanowił on 19% spośród wszystkich kupionych w tym czasie smartfonów.

Mniejszym zainteresowaniem nowe produkty marki Apple cieszyły się w Chinach. W Państwie Środka iPhony 6 oraz 6 Plus pozwolił przebić sprzedaż urządzeń z Androidem tylko o 1,1%. Według ekspertów to i tak niezły wynik, gdy zwrócimy uwagę na ogromną konkurencję, jaka istnieje na rynku chińskich urządzeń tego typu. Dla Apple taki wynik powinien być zadowalający, jednak koncern zawsze będzie chciał dążyć do lepszych rezultatów, byłe tylko wyprzedzić Google i jego Androida. Rywalizacja tych dwóch potęg uważana jest za jedną z najciekawszych biznesowych potyczek na świecie.

A co takiego mają w sobie oba nowe modele iPhona? Przede wszystkim wspomniany duży ekran, który pozwala w szybszy, prostszy sposób przeprowadzać wiele operacji. Stanowi on udogodnienie przy czytaniu treści, ale też przy pisaniu. Specjaliści dodają, że większy ekran umożliwia również zastosowanie większej baterii. Sprawia to, że nowe smartfony na jednym ładowaniu pracują dłużej od swoich poprzedników i nawet przy intensywnym użytkowaniu są w stanie działać przez 2 doby.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.