Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Młodzi biznesmeni w Polsce i na świecie – tworzą gry komputerowe i zarabiają!

Młodzi ludzie coraz chętniej rozpoczynają zarabianie na własną rękę. Żeby jednak nie stracić najlepszych lat, świetnie łączą pracę z rozrywką. Przykładem są twórcy gier, których wciąż przybywa!

Zwykła zabawa przed komputerem może okazać się niezwykłą inwestycją w przyszłość. Przekonują się o tym ci, którzy tworzą własne gry bądź biorą udział w konkursach organizowanych dla młodych graczy.

Co więcej, historia zna przypadki, gdy „świeżo upieczone” nastolatki samodzielnie stworzyły portal społecznościowy, grę, która podbiła świat czy prostą aplikację za którą dziś szaleją miliony. Catherine Cook miała 15 lat, gdy z o rok starszym bratem stworzyła serwis, który później sprzedała za, bagatela, 100 mln dolarów!

Także w Polsce mamy się, kim poszczycić. Już gimnazjaliści świetnie radzą sobie z obsługą języków Java czy HTML. Świadczą o tym, choćby wyniki konkursu organizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. Gimnazjaliści rozwiązywali zadania pisanie trudnym językiem Logo.

Ze względu na ogromny potencjał drzemiący w młodych graczach, istnieje koncepcja otwarcia studiów kształcących specjalistów zajmujących się tworzeniem, promocją i sprzedażą gier komputerowych. Jednak już teraz Polscy studenci mogą być dumni. Zlecenie stworzenia gry z okazji Air Show nie było trudne dla Bartłomieja Tarnowskiego, Kuby Ostrowskiego i Karola Żaka z Politechniki Radomskiej. Natomiast w międzynarodowym, prestiżowym konkursie Imagine Cup 2011, w kategorii Game Design zwyciężyła polska grupa z Poznania. Nikt jednak nie dorówna twórcy serwisu Facebook, Markowi Zuckerbergowi, który w wieku 24 lat miał na swym koncie już 1,5 mld dolarów! A wszystko, dzięki studenckiemu serwisowi towarzyskiemu, który rozpowszechnił się na całym świecie i stał sie potężną firmą.