Nintendo 3DS na targach E3

Podczas targów branży gier E3 2010 Nintendo zaprezentowało przenośną konsolę następnej generacji. 3DS intryguje głównie tym, że będzie wyświetlał obraz 3D.

Wygląd konsoli nie uległ istotnym zmianom. Nadal mamy dwa ekrany – mniejszy, wrażliwy na dotyk, oraz większy, który potrafi wyświetlać obraz 3D. Co ciekawe, gracz nie będzie potrzebował okularów, aby obserwować przestrzenną projekcję. Efekt głębi jest uzyskiwany dzięki temu, że na wyświetlaczu są emitowane dwa stereoskopowe obrazy. W praktyce oznacza to więc, że natywna rozdzielczość 800×240 zostaje rozbita na dwie składowe 400×240.

3DS będzie wyposażony aż w trzy kamerki. Jedna znajduje sie wewnątrz, a dwie na zewnątrz i służą do robienia fotografii 3D! Poza tym, jak zapowiadają twórcy, konsola będzie mogła ściągać i odtwarzać trójwymiarowe filmy wszystkich liczących się wytwórni. Nośnikiem do zapisywania gier mają być nowe karty 3DS Game Card o pojemności 2 GB. Sercem zabawki ma być wielozadaniowy procesor Tegra. Nie jest znana dokładna specyfikacja, ale niektórzy spekulują, że możliwościami przenośny sprzęcik dorówna konsoli Playstation 2.

Zapowiadany termin wejścia 3DS na rynek to marzec 2011.