Już jest: największa IKEA w Polsce (Wrocław)

IKEA

Pod Wrocławiem otwarto nowy sklep sieci Ikea. Jest to największy obiekt należący do tej firmy w Polsce. Koszt wybudowania centrum wyniósł 200 milionów złotych i jest ono aż o trzy razy większe od sklepu szwedzkiego koncernu stojącego w pobliżu. Tu klienci będą czuli się naprawdę świetnie, gdyż projekt został dobrze przemyślany i odpowiada wszystkim potrzebom klienta, który przebywa w centrum przez kilka godzin z całą rodziną.

Na zadaszonym parkingu czeka niespełna 1500 miejsc (poziom 0). Na drugim piętrze znalazła się ogromna restauracja, mogąca pomieścić jednorazowo aż 600 osób. Większość obiektu zajmuje oczywiście sam sklep z pełnym asortymentem sieci Ikea. Całe centrum stoi na 37 705 mkw. I można w nim znaleźć prawie 10 tysięcy artykułów oraz 65 zaaranżowanych wnętrz. Jest to aż o dwa tysiące więcej możliwości na wyposażenie wnętrza w różne produkty w porównaniu z asortymentem z dotychczasowo największego sklepu Ikei w Polsce.

Na pierwszym piętrze znalazły się 24 kasy oraz akcesoria do wyposażenia domu. Na tym samym poziomie klienci będą mogli zrobić zakupy także w okazałym szwedzkim sklepie oraz przekąsić coś w bistro. W Smalandii nasze pociechy będą mogły pobawić się z rówieśnikami. W ikeowskim placu zabaw dla dzieci znalazł się wielki chodak w którym można się schować, a także basen z kulkami i drzewa. Na godzinę będzie można tam zostawić dziecko pod opieką pracownika sklepu.

Drugie piętro zostało przygotowane z myślą o tych, którzy poszukują inspiracji wnętrzarskich. Znajduje się tam 65 ekspozycji, w tym aż trzy to pełne mieszkania. Kiedy już obejrzymy propozycje projektantów, możemy odpocząć w restauracji, która jest trzykrotnie większa niż największa dotychczas. Zła wiadomość dla osób ceniących swój własny czas jest taka, że na zwiedzenie całego centrum potrzeba co najmniej trzy godziny, ale i to raczej nam nie wystarczy. Najbardziej dociekliwi klienci ostatecznie będą mieli do obejrzenia aż 9500 towarów.

O samej sieci Ikea można powiedzieć, że jest tak popularna, że właściwie na niemal każdym kontynencie znajdziemy taki sklep. W Polsce firma również jest doskonale znana, również ze względu na fakt, że w naszym kraju odbywa się bardzo duża część produkcji mebli i akcesoriów sprzedawanych w sklepach na świecie. Najnowszy obiekt pod Wrocławiem stał się miejscem pracy dla wielu bezrobotnych z tego regionu.