Nowe trasy w olsztyńskim Lesie Miejskim

1 sierpnia 2010 roku w Lesie Miejskim odbyła się impreza rowerowa zakończona piknikiem. Okazją do świętowania było oddanie do użytku czterech tras.

Szlaki dla cyklistów zostały oznaczone różnymi kolorami (zielony, żółty, czerwony i czarny) i zostały zaprojektowane tak, aby istotnie różniły się poziomem trudności. Dzięki temu atrakcje w Lesie Miejskim znajdzie zarówno niedzielny rowerzysta, jak i doświadczony miłośnik dwóch kółek. Sami organizatorzy ostrzegają, że na trasę czerwoną i czarną należy zapuszczać się tylko z odpowiednim sprzętem. I doświadczeniem, rzecz jasna.

Mieszkańcy Olsztyna dopisali. W pikniku wzięło udział 160 osób. Pytani o opinię na temat przedsięwzięcia, niektórzy wskazywali mankamenty. Sam pomysł według każdego zasługiwał na pochwałę. Jednak pewne zastrzeżenia budziła jego organizacja. Narzekano na zbyt małą czcionkę na tablicach informacyjnych, ale także… na kałuże na trasie!

Organizatorzy i przedstawiciele władz miejskich obiecują, iż wszelkie niedociągnięcia zostaną usunięte. Nie wiemy, czy oznacza to również suszenie kałuż na bieżąco.

The following two tabs change content below.