VIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

„Jedność w różnorodności” – to wyjątkowe, przewodnie hasło VIII-ego Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który rozpocznie się już 17 maja w Białymstoku. Warto to zobaczyć  i posłuchać na żywo!

Maksyma przyświeca 12 podlaskim uczelniom, które jednoczą się w tych dniach po to, by krzewić zamiłowanie do nauki wśród mieszkańców Białegostoku. Każda z uczelni ma inną specyfikę, przez co festiwal i pokazy, które się na nim odbędą nabierają różnorodności.

Goście festiwalu będą mieli okazję przejść szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, uczestniczyć w pokazie polskich filmów animowanych czy wysłuchać wykładu o kiczu w komiksie. To tylko niektóre z propozycji festiwalu, organizatorzy zapowiadają, że będzie ich znacznie więcej. Każdy z dziesięciu dni festiwalu będzie się odbywał pod patronatem innej uczelni.

Festiwal rozpocznie się na Białostockim Uniwersytecie Medycznym wykładami o zdrowym odżywianiu, profilaktyce i podstawowych badaniach, które powinniśmy przechodzić. Kolejne dni będą należały między innymi do Uniwersytetu w Białymstoku, Politechniki Białostockiej i Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania.

Każda z uczelni przygotowała dla uczestników festiwalu inne wykłady i atrakcje. Wszystkie równie ciekawe i zajmujące, w nietypowy sposób zachęcające do bliższego zapoznania się z programem białostockich szkół wyższych.