Wystartował Gruper.pl!

Kilka dni temu z hukiem rozpoczął działalność serwis gruper.pl, który może zrewolucjonizować polski handel za pośrednictwem Internetu.

Nowy Gruper.pl to odpowiednik amerykańskiego serwisu Groupon.com! To jeden z najpopularniejszych serwisów promujących handel grupowy. Opiera się on na bardzo prostej zasadzie: każdy użytkownik serwisu może uzyskać atrakcyjne rabaty na towary i usługi różnych firm. Czasem może nawet otrzymać je za darmo. Warunek jest jeden: wcześniej musi zachęcić do kupna podobnych towarów lub usług innych klientów. Ich ilość uzależniona jest od wymagań konkretnego zamawiającego i zwykle waha się od 20 do 100. 

Motywacja do promowania usług innych firm jest bardzo skuteczna, a korzyść obopólna. Firma zyskuje nowych klientów, a zainteresowanie jej produktami rośnie. Użytkownik zyskuje zaś darmowe towary do swojej dyspozycji. Taka forma współpracy wciąż jest stosunkowo nowa w naszym kraju, ale stopniowo zyskuje coraz więcej zwolenników.

Założyciele serwisu, Marek Borzestowski, Tomasz Dalach, Piotr Majcherowicz i Anna Mikołajczyk liczą, że w przeciągu roku liczba użytkowników serwisu sięgnie nawet 4 milionów, a szacowany obrót uplasuje się na poziomie 16 milionów złotych.  Biorąc pod uwagę, że to pierwszy tego typu serwis w naszym kraju, należy się spodziewać, że ich prognozy się sprawdzą,