Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Wystawa „Polowanie na bażanty”

Jak zapamiętaliśmy w tym czasie twarze postaci, który zginęły w tajemniczych okolicznościach? To wszystko na wystawie „Polowanie na bażanty”, którą trzeba zobaczyć!

Galeria Le Guern już od 10 grudnia tego roku i aż do 15 lutego 2011 będzie miejscem szczególnej wystawy „Polowanie na bażanty”. Christian Tomaszewski zaprezentuje na niej serię plakatów, które będą zapisem obrazu ofiar słynnych zamachów, zabójstw i tragedii, które zachowały się w naszej pamięci na najprzeróżniejsze sposoby.

Sama wystawa będzie ciekawym przedsięwzięciem między hołdem składanym ofiarom a elegią, która w niezwykły sposób upamiętnia i przywołuje pamięć o nich. Tomaszewski odwołuje się tu do słynnych filmów o mordercach, przeplata prawdę z fikcją, szuka intryg i jednocześnie od nich ucieka. 

Na plakatach zobaczymy m.in. takie postaci jak Olof Palme, Indira Gandhi, Martin Luther King, John Kennedy i wszyscy Ci, których śmierć owiana jest tajemnicą, grozą i dużą dozą wątpliwości, które do dzisiaj nie zostały w pełni wyjaśnione. Poza plakatami zobaczymy również collage oparty na video, materiałach z YouTube i różnych innych, nie zawsze wiarygodnych, ale budzących skrajne emocje źródłach internetowych.

Na wystawę powinni wybrać się nie tylko miłośnicy sztuki, ale i osoby ciekawe świata, jego tajemnic i samych zbrodni, które w niewyjaśniony sposób budowały intrygi, spiski i domysły, czyniąc z śmierci znanych ludzi istne widowisko dla mas.