Zostań autorem powieści kryminalnych

Studia takie, jak psychologia czy pedagogika są tak oklepane, że trudno spodziewać się po nich pracy. Dlatego warto wybrać kierunek, który studiuje niewielu. Może pisanie powieści kryminalnych?

Taką właśnie opcję studiowania daje Londyn City University. Jest to pierwsza uczelnia na świecie wysuwająca studentom tego typu propozycję.

Studia z zakresu pisania powieści kryminalnych pozwalają uzyskać tytuł magistra. Jak się okazuje, kierunek został stworzony głównie z myślą o współczesnych potrzebach rynkowych, więc nie powinno zabraknąć pracy dla jego absolwentów. Tym bardziej, że w Wielkiej Brytanii ten gatunek literacki jest szczególnie lubiany.

W samym ubiegłym roku na rynku brytyjskim sprzedano kryminały o łącznej wartości 87,6 mln funtów! W ramach nauki pisania kryminałów, studenci będą poznawali nie tylko zasady samego pisania. Muszą także zaznajomić się z wieloma aspektami policyjnymi i detektywistycznymi.

Obok warsztatu pisarskiego, liczyć będzie się wiedza z zakresu dochodzeń. Niezwykle ważna będzie również umiejętność budowania wyjątkowego napięcia, jakie zawsze towarzyszy dobrym kryminałom.

Co roku przyjmowanych ma być 12-14 studentów. Będą oni mieli zajęcia łączone z uczniami studiującymi kreatywne pisanie. Gdyby okazało się, że kierunek przynosi oczekiwane efekty i rzeczywiście pomaga w promowania talentów, władze uniwersytetu są gotowe otworzyć podobne kierunki uczące pisania powieści innych gatunków.