Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Życie z telefonem – ciekawy obraz w sztuce „CARMEN – sztuka na dziesięć telefonów…”

Spektakl o telefonie komórkowym? Tak, to też może być ciekawym tematem na sztukę teatralną! „CARMEN – sztuka na dziesięć telefonów komórkowych” to zaskakujące przedstawienie o ludziach.

„CARMEN – sztuka na dziesięć telefonów komórkowych” to spektakl reżyserowany przez Roberta Talarczyka. Przedstawienie jest prawdziwym wyzwaniem dla aktorów, którzy muszą tak zagrać swoją rolę, by widz potrafił przenieść się w myślach do tego, co kreowane jest, dzięki rozmowom telefonicznym.

Całość rozpoczyna się od wejścia Japończyka rozmawiającego przez komórkę. Następnie, prezentowane są kolejne rozmowy. To dzięki nim poznajemy poszczególnych bohaterów. Musimy sami sobie dopowiadać niektóre elementy, jednak mimo wszystko udaje nam się bezproblemowo zrozumieć ogólny przekaz. Choć brak tu tradycyjnych dialogów, to jednak dostrzegamy emocje i problemy postaci.

Wszystkie rozmowy wydają się być spokojnymi konwersacjami na różne tematy, lecz w pewnym momencie każda z nich przeradza się w kłótnię, która pogarsza samopoczucie bohaterów i ma ogromne znaczenie dla ich całego życia.

Sztuka pokazuje, jaką siłę ma telefon komórkowy – jak wspaniale ukrywa prawdę, jak pozwala manipulować drugą osobą i bawić się jej uczuciami. Dzięki temu, wzbudza w nas głębokie refleksje na temat tego, w jaki sposób wykorzystujemy komórki i czy rzeczywiście bardziej nam one pomagają, czy szkodzą w relacjach z innymi ludźmi. Cała sztuka nawiązuje do słynnej opery „Carmen” George’a Bizeta.