Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Część polskich serwisów będzie płatna

płatne treści w serwisach

money pictures (Flickr)

To może być spory szok dla polskich internautów – od września 7 dużych wydawców zacznie pobierać opłaty za dostęp do niektórych treści.

Na rodzimym rynku takie posunięcie należy uznać za eksperyment, jednak trzeba przyznać, iż jest on zakrojony na sporą skalę. Z systemu płatności Piano będą korzystać: Agora S.A, Ringer Axel Springer, Polskapresse, Murator, Media Regionalne, Edytor i Polskie Radio. Według szacunków płatny stanie się dostęp do 10-15% treści. W niektórych serwisach za paywallem znikną wszystkie artykuły (tak ma być np. w przypadku „Wysokich obcasów), w innych wybrane artykuły.

Jestem ciekawy, czy takie rozwiązanie przyjmie się w polskim internecie. Jasne, że lubimy czytać i sporo czytamy, jednak czy jesteśmy skłonni za to płacić? Na pocieszenie mamy fakt, iż sam system płatności ma być bardzo prosty w obsłudze – wystarczy stworzyć sobie konto na platformie Piano, zasilić je odpowiednią kwotą i w ten sposób odblokować dostęp do płatnych treści na wszystkich serwisach włączonych do systemu. Tygodniowy abonament to 9,9 zł, miesięczny 19,9, a roczny 199,9 zł.

Piano ruszy 6 września. Pilotażowego ograniczenia dostępu do niektórych treści możemy się jednak spodziewać już w sierpniu.

[źródło: spidersweb.pl]

The following two tabs change content below.