Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Festiwal „Corso Polonia” 2011

Polska sztuka w Rzymie? Festiwal Kultury Polskiej Corso Polonia ma rozsławiać nasz dorobek kulturalny przez cały miesiąc. W programie uwzględniono m.in. koncerty, wystawy i spotkania kulturalne.

Skoro już o kulturze mowa, to oczywistym jest, że w trakcie całego festiwalu nie zabraknie polskich gwiazd filmowych, literackich czy publicystycznych. Jedną z największych gwiazd ma być znany reżyser Jerzy Skolimowski. Jego pojawienie się będzie powiązane z przeglądem dorobku artysty, w którym pojawi się najnowszy obraz „Essential Killing”. Spośród przedstawicieli pisarstwa pojawią się Krzysztof Karasek oraz Bożena Keff. Ich poezja już wkrótce będzie dostępna w wersji włoskiej. Fotografię reprezentować będą prace Zdzisława Beksińskiego, Wojciecha Plewińskiego, Leonarda Sempolińskiego i Marka Piaseckiego.

Przez cały czas trwania festiwalu będziemy mogli uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Na samym początku, już pierwszego dnia czeka nas wystawa zdjęć Romów rzymskich stworzonych przez Marię Stefanek. Odbędzie się również koncert polsko-ukraińskiego zespołu Caci Vorba.

Podczas festiwalu nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które także będą mogły bliżej poznać polską kulturę. Udostępnione zostaną im, m.in. bajki i poezja dziecięca. Większość imprez odbędzie się w Instytucie Polskim w Rzymie, lecz część zostanie przeniesiona do innych placówek. Festiwal trwa od 26 maja. Zakończy się 30 czerwca.