Geodezja na studiach – jakie miasto i jaką szkołę wybrać?

Geodezja jest jednym z kierunków, który coraz chętniej wybierają dziś młodzi ludzie. Można ją studiować między innymi w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie i Koszalinie.

Od kilku lat uczelnie starają się przyciągać nowych studentów na mniej oblegane kierunki o charakterze bardziej praktycznym, stojące w opozycji do przedmiotów humanistycznych. I tym sposobem rzeczywiście udaje im się przekonać młodych ludzi, że warto studiować takie kierunki. Jednym z nich jest geodezja.

Trudno jest wskazać jedną uczelnie, która będzie najlepsza do studiowania geodezji, natomiast najpopularniejsze placówki posiadające w swojej ofercie geodezję to między innymi Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Koszalińska, Warszawska, Akademia Morska w Szczecinie i inne.

To, jakie miasto wybierzemy, jest też w dużej mierze uzależnione od tego, jak zasobny jest nasz portfel. Sama nauka geodezji co prawda może być bezpłatna, ale trzeba też wynająć mieszkanie i się utrzymać. Dobrze jest zatem przed podjęciem decyzji zastanowić się, jakie są ogólne koszty utrzymania w danym mieście. Po studiach jednakże nie powinniśmy mieć większego problemu ze znalezieniem pracy. Absolwenci znają co najmniej jeden język obcy, posiadają wiedzę z matematyki, nauk przyrodniczych i technicznych, a przede wszystkim profesjonalną wiedzę na temat kartografii i geodezji.