Książka Danuty Wałęsy na językach

Danuta Wałęsa zaskoczyła wszystkich – wydała książkę, w której opisuje swoje życie u boku znanego wszystkim polityka. „Marzenia i tajemnice” wywołały burzę jeszcze zanim trafiły do rąk czytelników.

Danuta Wałęsa z reguły unika rozgłosu i kamer. Jako żona prezydenta nie korzysta z doradców ani nie posiada własnego biura. W książce „Marzenia i tajemnice” opowiada o sobie, o byciu żoną Lecha Wałęsy, ale też o tym, jak z jej perspektywy wyglądały wydarzenia polityczne mające wpływ na losy Polski.

Wbrew pozorom nie jest to jednak przesłodzona autobiografia kobiety, której wszystko w życiu podano na tacy. Autorka nie szczędziła sekretów z życia małżeńskiego, nie pomijała wątków, które świadczą o Lechu Wałęsie różnie, nie zawsze na korzyść. Były prezydent jeszcze nie przeczytał do końca książki swojej żony, ale jest nią zniesmaczony, choć w wypowiedzi dla mediów oznajmił, że wszystko, co żona opisała jest prawdą i że jest to prawda oraz okoliczności „tamtych” czasów, które nijak mają się do współczesności.

Danuta Wałęsa wspomina także o sytuacjach, w których w ich domu gościły znane postaci ze świata filmu i polityki: Robert De Niro, Jane Fonda, Margaret Thatcher czy Ronald Regan.

O wartości książki trudno jest jak na razie dyskutować, ale sądząc po ogromnej medialnej burzy, jaką publikacja wywołała, z pewnością „Marzenia i tajemnice” posiada zadatki na prawdziwy hit.