Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Marilyn Monroe warta miliony

Marilyn Monroe – mimo pozostawiających wiele do życzenia zdolności aktorskich stała się ikoną światowego kina. Lata 50. XX wieku należały do niej, dodatkowo tajemnicza śmierć uczyniła ją legendą.

Marilyn Monroe była i jest nadal ikoną seksu oraz wcieleniem szyku i stylu. Dla wielu jest ideałem kobiecości. Mimo upływu 49 lat od jej śmierci wciąż jest obiektem pożądania. Szczególnie dla biznesmenów, którzy wiedzą, że wartość rynkowa Marilyn Monroe wyceniana jest obecnie na 20-30 mln dolarów.

Nic dziwnego więc, że firma Authentic Brands Group czuje się tak, jakby złapała Pana Boga za nogi. Zdobyła właśnie prawa do posługiwania się imieniem i podobizną aktorki. Kosztowało ją to wiele milionów dolarów, jednak pieniądze na pewno szybko się zwrócą. Jamie Salter, który jest szefem ABG, zamierza ożywić Marilyn i z jej udziałem stworzyć szereg limitowanych kolekcji sygnowanych jej imieniem. Pomysł chwyci na pewno, bo Marilyn Monroe to nie tylko wzpomnienie starszego pokolenia. Aktorka jest obecna w świadomości każdego, nawet jeśli nie potrafiłby on wymienić ani jednego tytułu filmu, w którym MM zagrała.

Jamie Salter ma nadzieję, że Ameryka jeszcze raz oszaleje na punkcie Marilyn. Chce stworzyć z jej udziałem kilka kampanii reklamowych, w które mają być zaangażowani najwięksi projektanci mody. Wiadomo już, że wizerunek MM pojawi się w reklamach kosmetyków produkowanych przez dom mody Christian Dior. A to dopiero początek. Salter, wykorzystując potencjał aktorki, chce stworzyć wielką markę, która będzie nieśmiertelna.