Nowe przedstawienie Wojcieszka w Teatrze Polonia

Z okazji piątej rocznicy Teatru Polonia na jego deskach pojawi się przedstawienie „Jeszcze będzie pięknie” – Przemysława Wojcieszka. To sztuka o każdym z nas i o tym, co oddajemy dziś bankom.

Masz dom, nowy komputer, łóżko, a technologiczne nowinki prosto z USA umilają Ci życie? Pewnie tak i pewnie wszystko to wziąłeś na kredyt? Oczywiście – w dzisiejszym biegu za konsumpcjonizmem, zakupami, wydatkami i nowościami często zapominamy o tym, że niekoniecznie pieniądz jest najważniejszy.

Próbę przypomnienia nam o tym, że większość rzeczy, jakie mamy nie należy dziś do nas, tylko do banków podejmuje w swojej nowej sztuce teatralnej „Jeszcze będzie pięknie” Przemysław Wojcieszek. Bohaterami jego przedstawienia są młodzi ludzie, którzy zapędzili się „nieco” w kredytowym szaleństwie i dziś do ich drzwi puka pracownik banku, który z radością tarzając się w ich pościeli oznajmia, że to wszystko od dzisiaj należy do niego. Brzmi znajomo? Tego właśnie chce autor sztuki – chwili naszego zastanowienia, przystopowania choć na czas przedstawienia pędu za pieniądzem i przedmiotami, których tak naprawdę wcale nie potrzebujemy. I choć „Jeszcze będzie pięknie” to raczej ciepłe spojrzenie na nieudolnych, nieco zbyt naiwnych i marzycielsko myślących o przyszłości ludzi, to jednak dociera tam, gdzie powinno – do umysłów widzów, którzy kto wie, może nawet na ten spektakl wybrali się na kredyt?

Premiera przedstawienia już 22 października w Teatrze Polonia w Warszawie – tam trzeba być.