Odchudzanie tylko z czekoladą w menu

Czekolada odchudza

Jak co roku, wiosną, przygotowujesz się do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów, by przygotować ciało na nadejście lata? Zarządziłaś odchudzanie i szukasz porad, które skutecznie pozwolą Ci schudnąć? Mam dla Ciebie tylko jedną. Objadaj się czekoladą i patrz, jak znikają kolejne centymetry w pasie.

Wierzę, że może Ci się to wydać absurdalne. Przez lata żyłaś w przekonaniu, że słodycze tuczą, to puste kalorie, które w żaden sposób nie sprzyjają Twojej figurze? Czekolada się jednak do nich nie zalicza. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz jeść ją niemal bezkarnie. W ostatnim czasie naukowcy dostarczyli dowodów na to, że czekolada nie szkodzi, co więcej pomaga schudnąć. Od dawna znane były jej dobroczynne właściwości – wzbogacanie diety w magnez, zapobieganie skokom ciśnienia, utrzymanie prawidłowego rytmu serca, poprawianie samopoczucia. Do listy jej zalet należy dopisać także zapobieganie gromadzeniu się tłuszczu.

Analiza najnowszych badań daje jasny wniosek. Osoby, które jedzą czekoladę są po prostu szczuplejsze. Ich wskaźnik BMI jest niższy niż w przypadku osób, które powstrzymują się przed spróbowaniem słodkiej tabliczki. Z czego to wynika? Naukowcy są pewni, że sekret tkwi w częstotliwości jedzenia czekolady. Nie chodzi o to, by od święta pozwolić sobie na chwilę zapomnienia. W celu osiągnięcia pożądanego efektu, należy jeść czekoladę regularnie, kilka razy w tygodniu. Tylko taki rygor będzie dla organizmu korzystny. Potwierdził to test, któremu poddano 1000 ochotników, którzy w mniejszym lub większym stopniu nie stronili od czekoladowego przysmaku.

Co takiego jest w czekoladzie, co działa odchudzająco? Trop prowadzi do kofeiny i katechin. Kofeina sprzyja szybszej przemianie materii, co jest niezwykle ważne w procesie chudnięcia. Katechiny, czyli związki antyoksydacyjne, działają na budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej.