Zmieni się teoria ewolucji? Zaskakujące odkrycie naukowców

Do tej pory najstarsze ślady człowieka znaleziono w Afryce – jednak najnowsze odkrycie archeologów w Izraelu może zachwiać teorią ewolucji człowieka! Ząb sprzed 400 tysięcy lat!

Prawdziwą sensacją jest dziś znalezienie przez archeologów w Izraelu zębów, które są niezwykle podobne do ludzkich, ale pochodzą sprzed blisko 400 tysięcy lat. Nie było w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na lekcjach historii uczymy się dziś, że pierwszy Homo sapiens pojawił się 200 tysięcy lat temu! Jeśli fakty i badania nowego znaleziska się potwierdzą, może się okazać, że teoria ewolucji, jaką znamy jest całkiem inna i wszystkie podręczniki sprzed 2010 roku trzeba będzie po prostu zmienić.

Miejscem znaleziska jest jaskinia Qassem, którą badali archeolodzy z Uniwersytetu w Tel Awiwie. To tutaj natrafili oni na ślady wyrobu pierwszych narzędzi, dowody używania ognia, polowań i wreszcie najważniejsze: zęby sprzed 400 tysięcy lat, które mogą okazać się zębami nie Neandertalczyka, ale pierwszego Homo sapiens. Ci, którzy myśleli, że wszystko, co było do odkrycia na ziemi, już dawno zostało odkryte – mogą być więc zdziwieni. W oczekiwaniu na ostateczne wyniki badań znalezionych zębów możemy więc wyobrazić sobie, co by było, gdyby odkrycie okazało się faktem. Cała nauka uległaby fascynującej zmianie, a do odkrycia zostało jakieś… 200 tysięcy lat o których do tej pory nie wiedzieliśmy kompletnie nic!