Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Archeologiczna wystawa i Indiana Jones na pierwszym planie

Któż z nas nie pamięta fascynujących filmów o przygodach Indiany Jonesa? Bohater tak zapadł w pamięć wielbicielom kina, że w Montrealu otworzono nawet wystawę poświęconą jego odkryciom.

Celem wystawy jest, przede wszystkim, rozwinięcie w młodych ludziach zainteresowań odkrywczych, archeologicznych. Taka pasja to przecież nie tylko wspaniałe zainteresowanie, ale również ogromna inwestycja w siebie, w swoją wiedzę i ogólny rozwój swojej osobowości. Wystawa pt. „Indiana Jones i Przygody Archeologiczne” jest oryginalnym projektem zorganizowanym z okazji 30. rocznicy wejścia do kin pierwszej części całej serii przygód znanego odkrywcy, w którego wcielił się Harrison Ford. Oprócz tego, że ma ona skłaniać nas do poszukiwania i odkrywania nowych rzeczy w życiu, jest też istnym hołdem wobec tej popularnej postaci.

Organizatorami niezwykłej wystawy są National Geographic Society i Lucasfilm. Ich zdaniem, taki krok pomoże w zaciekawieniu młodzieży nie tylko samym filmem, ale i jego wymową. Wspólnymi siłami pragną rozbudzić w odbiorcach pasję archeologiczną. Na wystawie znalazły się atrybuty ze wszystkich czterech części filmu, ale też prawdziwe znaleziska, które zostały odkryte w miejscach, które ujęto w obrazie Stevena Spielberga.

W ten sposób wystawa dodatkowo stanie się lekcją historii i być może wielu osobom pozwoli lepiej poznać dzieje świata i zainteresować się nimi na dłużej.