Dzieci i kultura współczesna w Krakowie

Podążaj za białym królikiem” – to wystawa, która tytułem wspomina „Alicję z Krainy Czarów”, a odbiorem ma zachęcić dzieci do wczesnego poznania sztuki, dzieł znanych twórców i nowoczesnego teatru.

Współczesne dzieci są dzisiaj wszędzie i znają się prawie na wszystkim – maluchy obsługują komputer, grają w internetowe gry, bawią się zabawkami edukacyjnymi. W tym wszystkim brakuje tylko miejsca na poznanie sztuki, odwiedzenie dziecięcego teatru czy zachwycenie się czymś, co działa na zmysły, percepcję i wyobraźnię najmłodszych. W trosce o dobro dzieci krakowski Bunkier Sztuki szykuje wystawę połączoną z warsztatami dla dzieci. Hasło „Podążaj za białym królikiem” ma być dla najmłodszych zachętą i próbą pokazania, że sztuka nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie. Może być świetną zabawą, przygodą i grą pełną niespodziewanych emocji.

Powstałe z myślą o dzieciach prace stworzono tak, aby jak najmocniej przybliżały maluchom sztukę współczesną, ciekawiły, prowokowały do pytań, wciągały swoją formą, kolorem i treścią. Artyści przeszli nawet specjalne warsztaty i szkolenia, które miały przybliżyć im tok rozumowania dziecka i jego intuicyjne podejście do życia. Wszystko po to, by zachęcić dzieciaki do wyjątkowej zabawy sztuką. Będzie wesoło, ciekawie dla wyobraźni, magicznie i z dziecięcym polotem.

Twój maluch również powinien tam być!