Gra o Dexterze już na Facebooku

Kolejny serial doczekał się nowej gry internetowej. Tym razem użytkownicy Facebooka mogą zagrać w „Dexter Slice of Life” – grę przygodową, której fabuła opiera się na popularnym serialu.

Miłośnicy wszelkiego rodzaju amerykańskich seriali zapewne poznali już seryjnego mordercę z zasadami, którym jest Dexter Morgan. Podobnie, jak w produkcji telewizyjnej również i w grze główny bohater pozbawia życia tylko tych, którzy według niego na to właśnie zasługują. Odnajdowanie kolejnych ofiar ułatwia mu praca w charakterze policyjnego analityka krwi w wydziale zabójstw w Miami. 

Gra komputerowa w dużej mierze opiera się na dokładnym badaniu miejsca zbrodni i szukaniu śladów, które mają pomóc w dotarciu do sprawcy. Kiedy już wiemy kogo szukamy, polowanie kończy się wstrzyknięciem środka usypiającego w krwioobieg przestępcy i zabicie go.

Zadanie nie jest jednakże tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Dexter musi postępować zgodnie z kodeksem zasad, który przyjął od swojego przybranego ojca. Pewną nowością w przypadku tej gry jest fakt, że jest to produkcja epizodyczna, a więc kolejne edycje będą pojawiały się dopiero po wyemitowaniu następnego odcinka serialu w telewizji.

Dexter Slice of Life” to nie pierwsza gra, która powstała na tej licencji. Wcześniej pojawiła się także „Dexter The Game”  stworzona na sprzęty mobilne.