Najbardziej pożądane dodatki pozapłacowe

Pracodawca

innovate360 (Flickr)

W dobie kryzysu pracujący Polacy za najbardziej pożądane dodatki uważają możliwość odbywania szkoleń podnoszących ich kompetencje zawodowe oraz pakiet prywatnego ubezpieczenia medycznego dla ich rodziny.

Portal Pracuj.pl przeprowadził ogólnopolskie badania „Kandydat 2011”, z których wynika, iż polscy specjaliści i menadżerzy najbardziej doceniają pracodawcę, który poza wynagrodzeniem daje im szansę podnoszenia kwalifikacji na opłaconych szkoleniach. Równie pożądany jest pakiet medycznego ubezpieczenia dla rodziny pracownika. Jak widać więc, w ciężkich czasach Polacy myślą perspektywicznie oraz dbają o zabezpieczenie sytuacji swoich najbliższych.

Trzecie miejsce w rankingu dodatków od pracodawcy zajął samochód służbowy, a na czwartym miejscu znalazł się indywidualny pakiet medyczny.  Niewielu mniej ankietowanych wskazywało również możliwość zdalnej pracy, z domu, oraz uczestniczenie w bezpłatnych szkoleniach językowych.

Pakiety socjalne są oferowane przez coraz większą ilość pracodawców i obejmują szeroką ilość różnorodnych świadczeń. Jak podaje portal Pracuj.pl, w zachodnich firmach spotykane jest nawet wykupowanie miejsca na cmentarzu.

The following two tabs change content below.